Профілактика туберкульозу
1.Туберкульоз передається через повітря під час тривалого перебування в закритому приміщенні разом з людиною, хворою на туберкульоз легень, яка кашляє і не отримує лікування.
Дезінфекція приміщення де перебуває хворий
2. У будь-якому випадку спілкуватися з людиною зараженою туберкульозом краще на відкритому повітрі – там туберкульоз, як і інші інфекції дихальних шляхів, не передається.
Ізоляція хворого на туберкульоз
3. На туберкульоз частіше хворіють безробітні, безпритульні, люди, які живуть за межею бідності, ув’язнені, а також мігранти, військовослужбовці, медики, шахтарі і металурги. Ризик приєднання туберкульозу підвищують ВІЛ-інфекція, злоякісні новоутворення, цукровий діабет, автоімунні захворювання. На великий ризик наражаються також люди, які пережили трансплантацію органів або кісткового мозку.
Гігієна тіла
4. Сімейні лікарі зобов’язані проводити опитування стосовно наявності чинників ризику і симптомів, що можуть свідчити про туберкульоз (тривалого кашлю, пітливості, тривалого, навіть незначного, підвищення температури, слабкості)
Регулярні медичні обстеження
5. Небезпеку становить лише людина з туберкульозом легень, яка кашляє і при цьому не лікується.
Лікування хворих під наглядом лікаря
6. Реальний ризик наражаються люди, які живуть або працюють з особою, яка кашляє тривалий час, але не обстежується на туберкульоз і не лікується.
Гігієна приміщення
7. Лікування туберкульозу тривале, воно потребує від 6 до 20 місяців.
Якісне харчування
8. У більшості випадків навіть тяжкі випадки туберкульозу добре лікуються.
Уникання стресів, перевтоми
9. Лікування може призводити до побічних реакцій. Ці реакції можуть потребувати лікування, але за тяжкістю вони не можуть бути порівняні з туберкульозом.
Зміцнення імунітету
10. Вакцинація проти туберкульозу (БЦЖ), яку роблять на 3-5 день життя дитини за відсутності протипоказань, є однією з найбезпечніших.
Вакцинація щеплення БЦЖ